Cera specjalnej troski

W zależności od wieku, każda cera charakteryzuje się innymi potrzebami. Zapewnienie skórze właściwej, dostosowanej do jej potrzeb pielęgnacji sprawi, że ta odwdzięczy się nam zdrowym, promiennym wyglądem. Bardzo często, pielęgnując skórę o specjalnym potrzebach sięgamy po kosmetyki z drogerii, które okazują się nie wystarczające.

Co, jeśli kosmetyki z drogerii to za mało?

Jeśli kosmetyki drogeryjne nie są w stanie sprostać specjalnym potrzebom naszej skóry, w poszukiwaniu bardziej skutecznego rozwiązania warto zajrzeć do apteki. Obecnie, w każdej już chyba aptece znajdziemy specjalne serie kosmetyków, zwane dermokosmetykami.  Pamiętajmy także o tym, że oprócz odpowiednio dobranych preparatów pielęgnacyjnych, borykając się z problemami skórnymi, warto wyjątkowo zadbać o dietę i odpowiednie nawilżenie skóry „od środka”. Będzie to idealnym wsparciem w drodze o gładką cerę.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to innowacyjne, nowoczesne preparaty z pogranicza kosmetyki i medycyny. Polecane są szczególnie do pielęgnacji cery problematycznej (na przykład trądzikowej, atopowej, odwodnionej, czy wyjątkowo wrażliwej), ale świetnie sprawdzają się także przy skórze normalnej, nie sprawiającej większych kłopotów.  Dermokosmetyki często powstają przy współpracy z dermatologami, ich skład jest dokładnie badany a receptury komponowane wyjątkowo dokładnie po to, aby spełnić potrzeby nawet najbardziej wrażliwej cery.  Serie produktów są skonstruowane tak, aby składniki aktywne w każdym z preparatów wspierały wzajemnie swoje działanie dla lepszego efektu końcowego.

Categories: Twoja cera