Pięć faktów na temat dermokosmetyków

Każda kobieta dbająca o swoją skórę, z pewnością kiedyś spotkała się z terminem dermokosmetyki. Nie każda jednak wie, czym naprawdę one są, jakie posiadają właściwości i do czego może ich używać? Oto pięć faktów dotyczących dermokosmetyków.

Fakt pierwszy – dermokosmetyki nazywane także kosmoceutykami albo kosmetykami dermatologicznymi, to kosmetyki, których głównym zadaniem jest zwalczanie zarówno przyczyn jak i objawów problemów skórnych.
Fakt drugi – różnica pomiędzy dermokosmetykiem o działaniu nawilżającym, a kremami nawilżającymi, które kupić możemy w drogerii, czy supermarkecie polega głownie na tym, że dermokosmetyki posiadają składniki o innym stężeniu składników aktywnych. Ponadto większość preparatów dermokosmetycznych zawiera mniejszą ilość barwników, substancji zapachowych oraz innych mogących wywołać podrażnienie.

Fakt trzeci – dermokosmetyki może stosować każdy. Należy pamiętać jednak o tym, że nie ma jednego uniwersalnego środka i należy dobierać je odpowiednio do swoich potrzeb, stanu skóry oraz problemów skórnych z jakimi przyszło nam walczyć. Fakt czwarty – kosmetyki apteczne zawierają mniejszą ilość substancji konserwujących. Należy jednak pamiętać, że konserwanty zapewniają trwałość i bezpieczeństwo kosmetyków, dlatego też nie można ich całkowicie wyeliminować. Fakt piąty – dermokosmetyki wytwarzane są przez specjalistów. W procesie ich wytwarzania biorą udział kosmetolodzy, dermatolodzy, biolodzy itd. Daje to nam gwarancję wysokiej jakości i skuteczności

Categories: Dermokosmetyki