Pielęgnacja przygotowująca skórę do wielkiego wyjścia

Przed wielkim wyjściem liczy się każdy szczegół wyglądu. Idealnie gładka i nawilżona cera, młodsze spojrzenie oraz doskonale ułożona fryzura to priorytety dla kobiet. Aby jednak osiągnąć takie rezultaty i wyglądać zjawiskowo, warto już przynajmniej na miesiąc wcześniej zatroszczyć się chociażby o skórę twarzy.

Jeśli cera sprawia kłopoty a jej wygląd pozostawia wiele do życzenia, to warto skorzystać z wizyty u dermatologa lub porad fachowego DermoEksperta, który pomoże w doborze odpowiednich produktów do rodzaju skóry.

Odświeżenie i przygotowanie cery na wielkie wyjście powinno przebiegać dwuetapowo. Pierwszy etap polega na jej złuszczaniu. Najlepiej jest używać do tego produktów z kwasem glikolowym. Ów kwas wygładza naskórek, odblokowuje pory, wyrównuje koloryt skóry oraz poprawia jej wygląd. Trzeba jednak pamiętać, że kosmetyków złuszczających nie wolno stosować przy aktywnych stanach zapalnych. Jeżeli zaś skóra jest wrażliwa to warto w okresie ich używania, nakładać 1-2 razy w tygodniu maseczkę łagodzącą. Bezpośrednio po zastosowaniu produktu złuszczającego zaleca się zastosowanie odpowiedniego dla typu skóry kremu.

Drugim etapem jest regeneracja, która pozwoli odzyskać złuszczonej i odświeżonej cerze zagubiony blask i witalność. W tym okresie powinno się zrezygnować lub znacząco obniżyć spożywanie alkoholu. Warto za to sięgnąć po zestaw witamin i zdrowe, bogate w mikro i makroelementy produkty spożywcze.

Categories: Twoja cera