Skóra po zimie

Gdy nadchodzi wiosna, zaczynamy przyglądać się jakości naszej skóry po zimie. Zazwyczaj nie jesteśmy zadowoleni. Jest ona przesuszona lub przetłuszczona. Często też jest niedotleniona. Aby w przyszłości zapobiec takim stanom, wybierając kosmetyki należy zwrócić uwagę na porę roku. Bowiem zimą skóra potrzebuje szczególnego nawilżenia, gdyż z jednej strony narażona jest na ostre i zimne powietrze na dworze, a z drugiej na suche i ciepłe w pomieszczeniach.

Zatem pora przejrzeć dobrze naszą kosmetyczkę i stworzyć listę kosmetyków, w które musimy się wyposażyć, aby przywitać wiosnę z promienną dobrze odżywioną skórą. Swoje kroki możemy skierować do drogerii, gdzie wybierzemy między zwykłymi kosmetykami lub kosmetykami naturalnymi, bądź udać się do apteki po dermokosmetyki.Kosmetyki dermatologiczne można stosować na zdrową skórę, lecz tak naprawdę zostały one stworzone po to, aby wspomagać leczenie problemów lub chorób skórnych. Skład dermokosmetyków to przede wszystkim odpowiednie stężenia składników aktywnych, substancje przeciwzapalne, łagodzące oraz uspokajające skórę wrażliwą, których działanie zostało potwierdzone w wielu testach laboratoryjnych oraz dermatologicznych.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania dermokosmetyków potwierdzana jest w testach in vivo lub in vitro. Jeśli nasza skóra po zimie jest zwiotczała, przesuszona i odwodniona, jeśli po zimie powrócił trądzik lub, tym bardziej, jeśli zaobserwowaliśmy zaostrzenie objawów atopowego zapalenia skóry, to bezwzględnie powinniśmy udać się do apteki w celu zakupu odpowiednich dermokosmetyków. Jeśli jesteśmy osobami posiadającymi cerę bardzo wrażliwą lub silnie naczyniową to również powinniśmy stosować właśnie dermokosmetyki.

Categories: Twoja cera